vvuckovic

Vladimir Vučković je rođen u Jagodini 1975. godine, gde je završio osnovnu školu i gimnaziju. Na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Beogradu diplomirao je 1997. godine, magistrirao 2000. godine i doktorirao 2004. godine. U zvanje asistenta na istom fakultetu biran je 1998. godine, a u zvanje docenta 2004. godine. Na Fakultetu za međunarodnu ekonomiju Megatrend univerziteta, u zvanju vanrednog profesora, zaposlen je od 2008. godine. Tokom izrade magistarske teze, 1998. godine, boravio je na Rhode Island University, SAD. Naučna oblast kojom se bavi jesu finansije. Na osnovnim studijama predaje predmete Osnovi finansija i bankarstva, Međunarodni ekonomski odnosi, Međunarodni finansijski menadžment, Savremene ekonomije Severne i Latinske Amerike I i II, a na diplomskim studijama predmet Američka ekonomija. Član je Fiskalnog saveta Republike Srbije. Urednik je časopisa Makroekonomske analize i trendovi. Vanredni je član Naučnog društva ekonomista.

e-mail: vvuckovic@naisbitt.edu.rs

Spisak objavljenih radova